Potřebujete-li letět v předem stanoveném termínu, s úsporou moc počítat nemůžete. Za takové lety se totiž platí většinou plná cena, protože pokud se někam prostě potřebujete dostat, nenecháváte nic náhodě a za daný termín si neváháte připlatit. Pokud ale patříte k flexibilnějším osobám ochotným leckteré pohodlí na cestách letadlem https://cs.wikipedia.org/wiki/Letadlo obětovat. Jak se tedy dá ušetřit?

plane-170272_960_720

Stejně jako tomu bývá u dovolených, i zde existuje termín first a last minute.

  • Nakupovat last minute letenky se vyplatí nejvíce u charterových letů do míst, kam se úplně běžně nelétá. Zde je totiž možnost na poslední chvíli sehnat výrazně zlevněné lístky z důvodu doprodeje zbylé kapacity v letadle. Pro tento typ nakupování je ale třeba mít pevné nervy a nepříliš vybíravé nároky na cílové místo destinace. Naopak u pravidelných letů mohou poslední místa na poslední chvíli ještě zdražovat.
  • Oproti tomu také nákup s dostatečným předstihem může být způsobem jak ušetřit. First minute letenky se vyplatí tím spíše, čím dříve a dále letíte.

Cenu samozřejmě ovlivňují také podniky. Levnější letenky koupíte u nízkonákladových společností. Klasické společnosti zkrátka stojí víc, nabízí totiž komplexnější služby.

Rozdíly v cenách na lety do stejné destinace můžeme pozorovat také dle různých dnů v týdnu a také podle různých časů v průběhu dne. Některé dny a časy jsou atraktivnější, nejlevnější bývají většinou ty během dne, ranní a večerní pak koupíte dráž.

airport-4120835_960_720

Některé zvěsti pak uvádí, že záleží nejen na době letu, ale na době samotného objednání. V úterý dopoledne je prý větší šance na slevu, protože dopravci údajně reagují na akční pondělní nabídky konkurence. Jiní cestovatelé zase uvádí, že kolem oběda a pozdního odpoledne, kdy se lidé vrací z práce. Nejlevnější naopak jsou kolem jedenácté večer a později v noci.

Ušetřit můžete také v případě, kdy jste ochotni obětovat pohodlí přímého letu. Ty s přestupem jsou stále ještě levnějších. Stejně tak pokud si vyberete jiné letiště, než ty velké (Praha, Ostrava). To samé platí také o letištích v sousedních zemích.

Obecně lze říci, že čím flexibilnější budete, tím více můžete ušetřit. Zároveň je ale třeba myslet, že ušetřené peníze znamenají snížení komfortu během cestování, a to včetně doprovodného servisu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup