V některých státech je zcela běžné, že většina lidí nevlastní žádné obytné nemovitosti a prostě bydlí v podnájmech. U nás je to ale trochu jinak. Přeci jen, Češi mají jistotu a co je větší jistota, než mít vlastní obydlí? Tak jednoduché to ale zase není. Na to, abyste si pořídili alespoň menší byt, budete potřebovat opravdu hodně financí. Ty si buďto našetříte, nebo o ně požádáte u banky, a pak je budete formou hypotéky splácet dalších patnáct let. V případě, že se vám ani jeden scénář nezamlouvá, můžete to zkusit ještě trochu jinak, o něco levněji.

Obytný přívěs

V současnosti existuje široká nabídka cenově velice zajímavých celoročních mobilních domů, které jsou na tom v mnoha ohledech daleko lépe nežli standardní byty v panelácích. Nechcete-li utrácet zbytečně mnoho, je toto řešení, které hledáte.

Obecně nemá tento druh bydlení v našich končinách příliš dobrou pověst, ale to se s rostoucí cenou nemovitostí pomalu, ale jistě mění. Stále více lidí má problémy dosáhnout na hypotéku, a tak to zkoušejí levněji. Mobilní domy nejsou ideální, ale jsou tím nejlepším možným řešením, když nemůžete nebo nechcete platit za bydlení přes milion. Jsou ideální nejen pro jednotlivce, ale poskytují komfort i prostor i pro rodiny s dětmi. Samozřejmě, záleží, kolik potomků máte, ale pokud disponujete klasickou tří či čtyřčlennou rodinou, neměl by to být problém.

Větší mobilní dům

Vhodné i na léto

Samozřejmě, že není možné používat obydlí na kolečkách pouze k celoročnímu bydlení, ale můžete je využít i ke svému podnikání, a to ne pouze jako pojízdné prodejny s čímkoliv. Levnější verze s horší výbavou je možné využít třeba i jako letní chatky. Jsou dostatečně velké i vybavené, ale není vhodné je používat v zimě. I to se dá ale změnit po určitých stavebních http://www.zlin.eu/odbor-stavebnich-a-dopravnich-rizeni-cl-473.html úpravách. Stačí jen přidat další vrstvu izolace. Ovšem to jsou samozřejmě náklady navíc. A to jak časové, tak i finanční.