Přírodní materiál

Dřevo je v dnešní době stále velmi používaný materiál, protože na nějaké projekty je materiálem s vhodnými vlastnostmi a za rozumnou cenu. Kutilové ho taky volí z toho důvodu, že se hezky hodí i někde do zahrady. Nebavíme se zde však pouze o nějakých dekorativních předmětech. Dá se totiž využít i pro větší stavby jako je pergola.

dřevěné desky

Zde už je dobré nezanedbat kvalitní betonové základy a celou konstrukci mít promyšlenou, aby pevně stála spousty let. I dobře promyšlená konstrukce však potřebuje pevné spojení jednotlivých hranolů. To můžeme zajistit díky konstrukčním vrutům https://quadrofixing.cz/konstrukcni-vruty/c1018. Nejsou to jen tak ledajaké vruty. Těmto skutečně můžeme říkat tesařské a spolehnout se na ně i u větších projektů. Nechybí vychytaná konstrukce, přičemž můžeme si všimnout hlavy s torxem, frézky na špičce a kluzného laku na těle. Tohle všechno zajistí snadné zavrtání bez předvrtávání a přeskakování bitu vrtačky, proto není problém používat i vruty větších délek.

Ošetřování

Musíme stále myslet na to, že se zde nebavíme třeba o hliníku. U dřeva je totiž třeba počítat s možností napadení škůdci, plísněmi a zesychání. Abychom těmto jevům předešli, tak rozhodně nemůžeme dát čisté obroušené dřevo jen tak ven na pospas osudu.

letokruhy stromu

Pro co nejdelší životnost se neobejdeme bez řádného ošetření, přičemž to také nevydrží věcně, takže je potřeba počítat s tím, že po pár letech se nevyhneme další práci. Začít bychom měli moření či natírání přípravkem, který se do dřeva vsaje, protože to je důležité proti jít zmíněným případům, které můžou nastat. Tím však nekončíme, protože následuje natírání například lazurou, a to alespoň dvěma vrstvami. Při vybírání pamatujte na to, že i pigment chrání, takže je dobré vyhnout s4 zbytečně světlým odstínům. Když bude dřevo venku, tak někdy nelze zajistit, aby na něj nesvítilo přímé slunce či nepršelo, takže dobrá ochrana se obzvláště vyplatí.