Není pochyb o tom, že dveře jsou jednou ze základních součástí každé stavby. Mají hned několik důležitých úkolů.

Tím hlavním je umožnit vstup pozvaným lidem či majitelům, a naopak zabránit vstupu nezvaným hostům. Také pomáhají chránit vnitřek budovy či bytu před vnějšími vlivy. Zároveň pak pomáhají zaručit soukromí.

hnědé plastové dveře

Problémem pak samozřejmě je, z jakého je vyrobit materiálu. Možností je skutečně mnoho, od klasického dřeva přes sklo či kov až například po plast. Každý se hodí pro poněkud jiné účely, neboť má trochu jiné vlastnosti.

Je však pravdou, že právě plastové dveře si začínají získávat na oblibě, a to nejen mezi soukromými osobami. PVC dveře Ostrava například poměrně často používá. A to z dobrých důvodů.

Především jsou podstatně levnější. To je také jejich hlavní lákadlo. Zároveň jsou také lehčí než dřevěné, a snáze se proto s nimi manipulujeme. O tom, že nejsou ani zdaleka tak hořlavé jako například dřevo, není třeba mluvit.

Na druhou stranu se právě díky své lehkosti snadněji poškodí. To může působit problémy, zejména u oficiálních budov. I proto například Ostrava PVC dveře nepoužívá jako venkovní, nýbrž pouze mezi jednotlivými kancelářemi.

otevřené plastové dvoukřídlé dveře

Je totiž faktem, že tento typ se jako venkovní příliš nehodí. Avšak lze jej bez problému využít jako vnitřní dveře. I proto je najdeme v mnoha panelových domech, i když zde jsou obvykle natřeny tak, aby připomínaly dřevo.

Jak již bylo řečeno, jsou totiž levnější, avšak i přesto poskytují dostatečnou ochranu svým obyvatelům. A to je to, na čem hlavně záleží.

Pokud tedy vybíráte, jaký typ dveří použít, neboť zrovna stavíte či rekonstruujete dům, je dobré zvážit všechny možnosti. Vhodné je sepsat si výhody a nevýhody všech typů dveří, stejně jako jejich finanční náročnost, a to nejen pořizovací cenu, ale i následnou údržbu. Jen tak totiž budete mít jistotu, že jste vybrali skutečně správně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup