Bez čeho by se váš obývací pokoj neobešel? Jistě v něm nesmí chybět pohodlná sedací souprava a před ní musí stát konferenční stolek. Bez něj by to nešlo.

Konferenční stolek – Podle čeho jej vybírat, aby splnil svou funkci?

Když si představíte dokonalý obývací pokoj, co by v něm podle vás nemělo chybět? Určitě sedací souprava, dostatečně velká a pohodlná a před ní konferenční stolek, bez kterého by obývací pokoj byl prázdný a nebyl by úplný. Konferenční stolek má velmi praktickou úlohu v interiéru, nejen ho zdobí, ale zejména poslouží k odkládání věcí, ale do některých stolků si dokonce můžete i ledaco schovat. Jak vybírat?

pexels-photo-7195529

Velikost nepodceňte

Obvykle konferenční stolek vybíráme podle vzhledu, jistě, líbit se nám musí, ale to není jediný parametr, který by měl při výběru rozhodovat. Jen vzhled nestačí, velmi důležitá je i jeho velikost. Konferenční stolek by měl být dostatečně velký, aby se na něj vešlo všechno, co potřebujeme, ale pozor, příliš velký stolek nám zase může zavazet, může nám bránit v pohodlném vstávání ze sedačky a to je nejen nepraktické a nepříjemné, ale třeba v domácnosti s malými dětmi i docela nebezpečné. Stolek by neměl překážet, naopak by nám měl sloužit.

Konferenční stolky se umisťují zpravidla před sedací soupravu nebo gauč doprostřed obývací místnosti. Ovšem i když to tak obvykle bývá, nemusí to tak být v každé domácnosti. Stolek může stát i lehce stranou, může být například u křesla. Stolků si pak klidně můžete pořídit více, například v menších domácnostech se vyplatí mít skládací konferenční stolek nebo set dvou a více stolků, které jsou v různých velikostech, s nimi se snadno manipuluje a můžete je přemisťovat dle potřeby z místa na místo velmi lehce. Pokud ale stolek bude mít své pevně dané místo, nesmí překážet a například od sedačky by měl být vždy vzdálen alespoň na půl metru i více.

pexels-photo-2121120

Praktický pomocník

Úlohu konferenčního stolku asi netřeba přibližovat, https://slovniky.lingea.cz/anglicko-cesky/p%25C5%2599ibli%25C5%25BEovat slouží zejména k odkládání věcí, novin, knih nebo ovladače od televize, samozřejmě i na nějaké to občerstvení. Může na něm být i pěkná kytka, vše by ale mělo mít své místo a stolek by nikdy neměl být přehlcen věcmi, jinak ani nevynikne jeho design. Pokud máte doma málo místa, může konferenční stolek sloužit i jako úložný prostor, který se nachází vespod pod odkládací plochou. Konferenční stolek s úložným prostorem je velmi praktický a může pojmout dostatek věcí, které nepoužíváte každý den.

Kromě těchto praktických funkcí, ale stolek slouží také jako designový doplněk a do obývacího pokoje zkrátka neodmyslitelně patří a vždy bude.