Jak by vám vysvětlil tzv. životní kouč, nedávejte si žádná předsevzetí, protože tím se vaše frustrace jen prohlubuje. Že nechápete? Je to docela prosté. Dáváme-li si nějaká předsevzetí, je to především proto, že jsme s něčím nespokojení, většinou s naším vzhledem, s naší váhou, tvarem postavy, s naší vizáží nebo s naší prací a našimi financemi. Ale zastavme se u postavy.

hubnutí

Kouknete se do zrcadla a vidíte se neforemní, tlustí, nehezcí, ale je tomu tak skutečně? Mnohdy sami sebe vnímáme úplně jinak, než jak nás vidí ostatní. Pokud si myslíte, že máte nadváhu, není od věci nechat si v lékárně přeměřit skutečné množství tuků a svalů ve vašem těle. Je to mnohem vypovídající o stavu vašeho těla než prosté zvážení na váze a výpočet BMI indexu. A když zjistíte, že byste měli nějaké to kilo shodit, co uděláte? Dáte si předsevzetí, že, i když je teprve říjen, od Nového roku začnete hubnout. Už teď jste udělali spoustu chyb.

Nečekejte na novoroční předsevzetí Goodly, pokud se rozhodnete něco změnit, začněte první kroky dělat hned.

hubnutí

Další chybou je stanovit si cíl, jako že za měsíc zhubnu 5 kilo. V momentě, kdy nemáte vůbec představu, jak hubnout si stanovit takovýto cíl, je akorát cesta k depresím, protože se vám to s největší pravděpodobností nepovede a budete jen více a více nešťastní.

Začněte teda jinak. Chcete zhubnout? Tak ano! Začněte! Ale začněte tím, že si spočítáte svůj energetický výdej během běžného dne a svůj energetický příjem. Stačí, když si uděláte přehled za váš běžný týden. Co jste zjistili? Že příjem značně převyšuje výdej? V tom případě je váš další krok jasný, ke třeba snížit příjem nebo zvýšit výdej. Ale nenasazujte žádnou dietu, jen snižte porce nebo vynechejte to nejvíce energeticky náročné, co sníte během dne. Zároveň se zkuste více hýbat. Nemusíte kupovat permanentku do fitcentra, ale stačí každý den půlhodinka rychlé chůze.

Držíme palce!