Problém ale může nastat ve chvíli, kdy našim ratolestem musíme opatřit lyžařskou výbavu. Není zrovna nejlevnější, ale co je horší, lyže s dětmi nerostou, podobně jako třeba boty nebo oblečení. Rodiče s obětavostí sobě vlastní pořídí dětem drahé lyže, vázání a přezkáče a za rok, za dva, už bude tohle všechno zralé tak akorát na výprodej přes bazar.
Předně si musíme ujasnit, zda dítě má o lyžování opravdový zájem, zda ho skutečně baví. Přesvědčit se ale můžeme jen tehdy, když bude jeho výzbroj optimální. Lyže totiž nesmí být ani příliš dlouhé, ani příliš krátké. Dlouhé lyže jsou špatně ovladatelné a krátké naopak nestabilní.
lyžař v černém

Zapůjčení lyží pro děti

Pokud nemáte peněz nazbyt a nehodláte investovat každý rok do nového vybavení, které přijde na několik tisíc, obraťte se na půjčovnu. Půjčovny jsou dnes ve většině lyžařských areálů a budete se divit, jsou i v těch úplně nejmenších střediscích v republice. Nejen v Krkonoších a na Šumavě, ale i na Vysočině, v Chřibech, v Jestřebích horách, v Kralickém Sněžníku, i v Lužických horách.
lyže nad sjezdovkou

Kompletní set na celou sezónu si zajistěte včas

Půjčovny jsou různé, malé rodinné, ale i velké, s rozsáhlou sítí po celé republice. Velké půjčovny se specializují i na dětské sety, kompletní vybavení tu pořídíte na celou sezónu za mnohem nižší částku, než za jakou byste zakoupili výbavu, ze které za rok dítě vyroste.  Jako ilustrační příklad můžeme uvést situaci, kdy celý dětský lyžařský komplet, tedy lyže, hůlky, boty a k tomu helmu zdarma, vypůjčíte za 1990 korun. Lyže od 130 cm pro starší děti (juniorský set) vychází na 2190 Kč.
Renomované půjčovny dbají na to, aby veškeré vybavení bylo ve výborném technickém stavu, toto je pro renomé půjčovny zásadní, jinak by rychle ztratily zákazníky. Nemusíte mít tedy jednak obavy, že budou děti lyžovat na nebezpečných lyžích, a zároveň Vám odpadne i starost se servisem včetně seřízení vázání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup