V některých rodinných domech je vnitřní uspořádání zařízeno tak, že v suterénu či v přízemí se nachází hospodářské prostory, a první patro bývá obytné. Mohou to být například domy postavené ve svahu, kde se v přízemí nachází vestavěná garáž a vedle ní ve sklepních prostorách dílna, kotelna, sklad ovoce a zeleniny a také prádelna se sprchovým koutem. Toto řešení je velmi praktické už jen z toho důvodu, že praní prádla neobtěžuje nikoho v obytné části domu jak hlukem, tak i prádlem samotným.

instalatérské rozvody

Prádelna může mít podobu téměř shodnou s klasickou koupelnou, s tím rozdílem, že je tu k dispozici vana pro namáčení a třídění prádla a podlahový odpadní kanálek pro případ, že by tu bylo zapotřebí na podlaze čistit nějaké objemnější předměty. Jestliže se odhodláte k rekonstrukci prádelny a k novým obkladům a dlažbě, bude vhodné nejprve provést instalaci nových rozvodů vody a odpadu. Toto instalatéři zvládnou během několika dnů a pak už mohou přijít obkladači a malíři.

vodovodní baterie

I přes veškerou snahu odvést profesionální pracovní výkon tu však může dojít k nějakým chybám. Ty může zavinit i pouhá vada materiálu, například prasklinka v mosazné armatuře, která se zvětší až po natlakování vodou, a začne tudy prosakovat voda skrze zdivo velmi pomalým tempem. Zpočátku se toho nevšimnete, až třeba za týden, kdy jdete do prádelny prát prádlo a náhle objevíte na zdi velkou mokrou mapu. Co s tím? Zas všechno pracně bourat a stavět znovu? Ale kdepak.

Instalatéři dnes disponují speciální technikou, např. formovacím plynem či poslechovými tyčemi Hykron, která řeší vyhledávání úniku vody kanalizace-instalateri.cz velmi spolehlivě a hlavně přesně. S přesností na milimetr vám najde i velmi drobnou skulinu a vám pak stačí odebrat pouze malý kousek omítky či obkladu, závadu nechat odstranit a v zásadě si pak po letech ani nevzpomenete, že se tu někdy něco takového přihodilo.