Svazek manželství je od pradávna považován za naprosto jedinečný zážitek, který se koná zpravidla jednou za život. Doba je však už někde jinde, a tak se rozvod nepovažuje za ostudu ani slabost, které jste se v životě dopustili, ale za čin, který vám dává naději na další svatební krok s lepším partnerem, než byl ten předešlý.
prsteny novomanželů

ROZVOD JAKO ZPŮSOB ŽIVOTA

Jsou lidi, kteří se ženou do svatby bez rozmyslu a někdy po opravdu krátké době na to, aby stihli svého partnera poznat. Z toho důvodu se pak později (samozřejmě po svatbě) dostanou do situace, kdy litují svého rozhodnutí a mají v hlavě už jen jediné – rozvést se. A existují lidi, kteří to dělají několikrát za život. Je těžké určit, jestli patří rozvody do jejich stylu života nebo jsou jen posedlí myšlenkou, že si jednou snad vezmou toho pravého.
ukázka dokumentu

PO ROZVODU DALŠÍ SVATBA?

Po životním kroku, jakým je rozvod, už máte po zbytek života nálepku „rozvedený/á“. I z toho důvodu se mnoho lidí později rozhodne znova vkročit do svazku manželského a být v životě na té lepší a správné cestě. Společnost totiž hledí na lidi, kteří mají zázemí a společné příjmení podstatně přívětivěji než na lidi, kteří jsou „chudáci“ rozvedeni. Další svatba se považuje za další životní krok v životě, který doposud nevycházel tak, jak má.

KOLIK ROZVODŮ A SVATEB JE PŘÍPUSTNÝCH?

Je dobré zamyslet se nad tím, že všeho moc škodí. A to i stylu života, který prochází pořád nějakou změnou, a to natolik zásadní, jakou je svatba nebo rozvod – pořád dokola. Výběr nového partnera se pak zúží na menší množství, protože se lidi, kteří mají nutkání se pořád brát a následně rozvádět, považují za lidi, kteří v životě nevědí co chtějí a nejsou schopní udržet si zdravý a fungující vztah. Nepromyšlený akt, jakým je přílišná rozvodovost jich pak může mrzet do konce života a připravit jich nakonec o spřízněné protějšky.