Dieta je slovo, které děsí většinu z nás. Vždyť jde o slovo, které značí samé odříkání a dřinu. Ke štíhlé postavě se přitom můžeme propracovat i bez diety.

Cesta ke štíhlé postavě bez diety – jde to a může jít o příjemnou změnu

Když chceme hubnout, chceme nebo dokonce potřebujeme něco změnit. Lidé jsou většinou nastavení tak, že změnu očekávají rychle, ale doba se mění a spousta lidí přichází na to, že velké změny potřebují čas a nadhled. Stejně tak je to se změnou životního stylu, která jde ruku v ruce s hubnutím. Když víme, že potřebujeme nebo chceme zhubnout, je nejlepší dívat se na to jako na cíl, kterého nedosáhneme jako mávnutím kouzelného proutku. Krátkodobé diety, které slibují zázračný úbytek kilogramů, tak raději berte s nadhledem a nepouštějte se do nich.

pexels-photo-1161682

Změna, která se vyplatí

Štíhlé postavy můžeme dosáhnout snadněji, než si myslíme, důležité je, zaměřit se na celkovou změnu jako takovou a přijmout fakt, že něco co děláte teď, je špatně. Pro začátek si zkuste vypočítat svůj BMI index. I když jde pouze o orientační číslo, které vám napoví, jak na tom se svou váhou vlastně jste, může se to stát vaším odrazovým můstkem. A jak začít se změnou? Rozhodně si uvědomte, kolik pohybu máte a jak by se to dalo změnit. Vždyť jen chůze už je pohyb, který se počítá, proto choďte na procházky a kamkoliv můžete, vyrazte raději po svých a auto nechte v garáži. Stejně tak vyměňte výtah za chůzi po schodech a nemusíte se ani mučit hodiny v posilovně.

pexels-photo-4117545

Nezapomeňte, že každá změna se počítá a stejné je to i s jídlem. Pokud milujete přílohy, vyměňte je za celozrnné varianty, těstoviny, chléb i knedlíky se dají konzumovat ve zdravější podobě, než jako to děláte do teď. Máte chuť na něco dobrého? Jasně, své chutě uspokojte ale ne tabulkou čokolády. Raději u sebe mějte celozrnnou tyčinku nebo oříšky.

Výsledky se dostaví

Ani alkohol není ve zdravém životním stylu úplně tabu. Vždyť dvě deci červeného vína jsou dokonce zdraví prospěšné. Výsledky se brzy dostaví, jen je potřeba více přemýšlet o tom, co vlastně konzumujeme a pijeme. Změnu jako takovou ale berte jako dlouhodobou záležitost a ne jen jako přechodnou možnost, jak něco shodit. Nakonec zjistíte, že se cítíte mnohem lépe, máte více energie a navíc půjdou dolů i nadbytečné kilogramy.

Hubnutí vlastně může být i zábava a nový start!