Ready made společnosti jsou předzaložené obchodní společnosti, které jsou zapsané v obchodním rejstříku a mají název, sídlo, jednatele, identifikační číslo a plně splacený základní kapitál. Tyto společnosti jsou určeny k prodeji konečnému zákazníkovi, který se tak stane jejich novým majitelem. Jaké jsou výhody a nevýhody ready made společností? Proč si je pořídit a na co si dát pozor? Na tyto otázky se pokusím odpovědět v následujících odstavcích. Jedna ze společností, která tyto služby poskytuje se jmenuje profisdla

sídlo společnosti

Výhody ready made společnosti: Rychlost a jednoduchost – pokud si koupíte ready made společnost, můžete začít podnikat už do 24 hodin. Nemusíte čekat na zápis do obchodního rejstříku, řešit složitou administrativu nebo navštěvovat úřady. Stačí uzavřít smlouvu o převodu obchodního podílu a jste hotovi, plně splacený kapitál – ready made společnost má plně splacený základní kapitál, který může být různé výše. U společností s ručením omezeným je minimální požadovaná výše 1 Kč, u akciových společností je to 2 miliony Kč. Plně splacený kapitál působí důvěryhodněji na vaše obchodní partnery a klienty, prestižní název a sídlo – ready made společnost má již vybraný název a sídlo, které můžete změnit podle svých potřeb. Název a sídlo mohou odrážet charakter vašeho podnikání a zvýšit jeho atraktivitu, volné živnosti – ready made společnost má již udělené volné živnosti, které můžete využít pro svou činnost. Pokud potřebujete i vázané nebo koncesované živnosti, můžete si je dodatečně zažádat.

sídlo společnosti

Nevýhody ready made společnosti: Vyšší cena – za ready made společnost zaplatíte více než za založení nové společnosti. Cena se pohybuje od 9 tisíc do 50 tisíc Kč podle typu a výše kapitálu. Cena zahrnuje všechny poplatky spojené s převodem společnosti, ale nezahrnuje například změnu názvu nebo sídla, neznámá historie – ready made společnost může mít i historii a narazit můžete i na firmy s nevyřešenými pohledávkami nebo dluhy. Při nákupu ready made společnosti byste si tedy měli dát pozor na to, jakou společnost kupujete a provést důkladnou prověrku její minulosti, omezená nabídka – ready made společnost si nemůžete založit podle svých představ. Musíte si vybrat ze seznamu nabízených společností, které nemusí vyhovovat vašim požadavkům na název, sídlo nebo kapitál.