Tři tablety v jedné

Prostředků bazénové chemie existuje celá řada, vyznat se v nich není zrovna snadné a řada majitelů bazénů v nich tápe. Pořídit si nádrž na koupání není totiž jen o tom vyhloubit díru v zemi, posadit do ní laminátový skelet, napustit jej vodou, a tím to končí. Voda v bazénu musí cirkulovat skrze filtrační zařízení a musí být pravidelně ošetřována desinfekčními prostředky.

whirpool

Nejčastější způsob desinfekce vody je chlorování pomocí speciálních tablet, podobným způsobem se upravuje pitná voda ve vodovodním potrubí. To však ke křišťálově čisté vodě nestačí a je třeba nasadit ještě další prostředky na úpravu tvrdosti, srovnání hodnoty pH, pro odstranění a prevenci vodních řas. Začínajícího zájemce o pořízení bazénu mohou tyto informace odradit, a jestliže je jimi zavalen, raději obětuje kus svého soukromí a zavítá do plaveckého areálu, kde bude trávit čas mezi desítkami lidí, a kde si o relaxaci a pohodlí může nechat jen zdát.
Výrobci bazénové chemie jsou si těchto nedostatků vědomi a snažili se na trhu nabídnout řešení v podobě univerzálních tablet tří, čtyř, nebo dokonce pěti účinků v jedné. Nejčastěji využívaná je alternativa tři v jedné, tzv. Triplex tablety.

Co obsahují Triplex tablety

Chlorová desinfekce – tvoří základ tohoto výrobku. Chlor spolehlivě likviduje veškeré nežádoucí patogeny a v doporučeném dávkování je spolehlivým prostředkem pro záruku čisté a nezávadné tekutiny v nádrži.

Algicidní přípravek – chlor v některých případech sám o sobě nestačí zlikvidovat vodní řasy, ty bývají vůči těmto prostředkům rezistentní a museli byste pak řešit situaci obstaráním algicidního přípravku. Tablety tři v jedné jej obsahují, tím pádem vám odpadnou další zbytečné starosti.

rezort

Vločkovač (flokulační přípravek) – odumřelé vodní řasy mohou tvořit mléčný nebo zabarvený zákal, jestliže jsou některé jejich části velmi malé, nemohou se zachytit ve filtračním zařízení, a to ani v papírové kartuši, ani v křemičitém písku nebo zeolitu pískové filtrace. Abyste se jich dokázali zbavit, musíte nasadit tzv. vločkovač, který je na molekulární úrovni sloučí do větších celků (vloček) a ty buď zachytí filtrace, nebo se po klesnutí na dno odsají bazénovým vysavačem.