Máte pocit, že ve Vašem potomkovi dříme nějaký zvláštní talent? Pak můžete mít zajisté pravdu. Jak ale takovému talentu pomoci? Vše začíná už ve velmi útlém věku. Je prokázáno, že pokud dítěti pravidelně pouštíte klasickou hudbu, přesněji hlavně Mozarta, tak to rozvíjí jeho myšlenkové procesy, a tudíž i jeho budoucí nadání. Pouštějte mu tedy každý večer před spaním některou z Vámi vybraných skladeb a symfonii.
kudrnatý kluk

Podporujte jej za každou cenu. Vaše dítě si možná vybírá až moc kroužků, ale není dobré mu něco zakazovat či rozmlouvat. Je dobré, aby si samo přišlo na to, co ho baví a co chce opravdu dělat. Pokud to teda zvládnete po té finanční stránce, tak se nemusíte strachovat a nechat své dítko vyvíjet hned v několika odvětví.

Mluvte s ním narovinu. Děti dokážou chápat mnohem více než si my dospělí dokážeme vůbec představit. Také Vám mohou kolikrát pomoci s řešením Vašich dospěláckých problému, neboť myslí přímočaře a vše vyřeší tím nejjednodušším způsobem. Mluvte s nimi opravdu ovšem a otevřeně a vyvarujte se lhaní. To totiž způsobí akorát nějaké trauma, které bude trvat až do dospělosti a Vaše dítě bude žít v omylu. Pak jednou prozře a bude akorát v rozpacích, proč jste mu lhali o smrti babičky a podobně… Celkově úmrtí v rodině je téma samo o sobě. Plno lidí z toho má hrůzu a nedokáže to přijmout jako normální fakt toho, co se v životě prostě děje.
nadšení z výhry
Děti tohle naopak umí a když jim to v klidu vysvětlíte, určitě to bude mít lepší průběh než, když si vymyslíte báchorky o tom, jak babička odjela na dovolenou a podobně. Také je velmi důležité se se zesnulými rozloučit, takže ani to nepodceňujte a nebojte se toho, že by to Vaše dítě nějak poznamenalo. Je důležité jej učit od samého začátku vše o životě, co by měl do budoucna vědět. Uvidíte, že tímto dospělým způsobem výchovy z Vašeho dítěte brzy vyroste samostatné dítě, které obstojí všem strastem života, které na něj čeká.