Kolikrát jsme si povzdechli, že se věci v životě tak mění. Stárneme, přibíráme na váze a dá se říci, že i fyzické síly ubývá. Tak s věkem a s ubývající silou se budeme muset smířit, to již bude patřit k věku. Ovšem s nadváhou nebo obezitou rozhodně ne, pokud tedy nechceme skončit na lécích nebo s nějakou závažnou nemocí na krku. A kdo má rozum, tak zvolí jasný cíl, že v tomto stavu rozhodně zůstávat nebude. Život je příliš krásný a také krátký, abychom si ho ničili vlastní vinou. Zřejmě to už nebude jako kdysi dávno, když jsme byli mladí a plní elánu, ale lepší to může být vždycky.

dieta

Kde začít? Ono se řekne dieta

Již letáček, který jsme získali při odchodu z ordinace, hovoří za vše. Tolik příkazů jsme snad za život neměli, jak to zde píšou. Naštěstí je to pouhé doporučení, možná bychom se mohli podívat, zdali není pro nás nějaká jiná a účinná dieta. Samozřejmě pokud jsme ve fázi nějakého onemocnění, například cukrovky nebo vysokého tlaku a podobně, bude lepší dát na rady v letáčku. Pokud ale je problémem hmotnost, tak si můžeme vybrat nějakou dietu, která nám bude vyhovovat. Samozřejmě k tomu musíme mít na paměti pitný režim a zpočátku alespoň malou dávku pohybu.

zeleninová mísa

Je třeba ořezat sacharidy

Poslední dobou se velmi osvědčuje trochu zatočit s naším jídelníčkem. Jídlo, které není dochuceno rafinovaným cukrem, by mělo platit pro všechny, pak by se dalo mnohému předejít. Omezit sacharidy a přidat tuky se ukazuje jako efektivní cesta, která má výsledky v boji s obezitou. Je zvláštní, že pak může nastat zlom i v samotné léčbě diabetu nebo metabolického syndromu. Pokud se jedná o příjem tuků, tak by je mělo jednat o pouze kvalitní produkty. Dokonce nevadí samotné máslo nebo sádlo, za studena lisované rostlinné oleje nebo kokosový tuk. Stravu lze doplnit zeleninou, semínky, ořechy. Chuť na sladké se může přihlásit, ale také se dá snadno zahnat, jen je třeba zvolit například správné ovoce, kdy nejvhodnější budou bobuloviny, jako jsou maliny, borůvky nebo rybíz. Při troše disciplíny si tělo rychle zvykne na nové stravování.