Vybrat ten pravý desinfekční přípravek pro váš bazén nemusí být vůbec hračka, tím spíše, že na trhu s bazénovou chemií narazíte na opravdu bohatý výběr, ve kterém se začátečník stěží vyzná. Nezbývá, než si nechat poradit zkušenými prodejci anebo znalými majiteli bazénů, a také si určit priority.

žena v bazénu

Základním rozcestníkem pro vás může být například to, jaký máte vztah k chlóru, protože tento fakt štěpí majitele bazénů na dva odlišné tábory. V prvním jsou všichni ti, kteří sázejí na osvědčenou kvalitu a nepřekonatelnost chlorové chemie, která se vyznačuje spolehlivými účinky a dobrou stabilitou aktivního chlóru ve vodě.
Druhý tábor tvoří lidé, kteří by svůj bazén žádnými přípravky na bázi aktivního chlóru nikdy neošetřili, protože právě jeho typický zápach chemické „desinfekce“ patří k důvodům, proč opustili velká rekreační střediska a koupaliště a pořídili si vlastní domácí bazén. Nicméně nejen chlorový zápach může těmto lidem vadit – mnoho lidí je zároveň na chlór alergických, což se projevuje podrážděnou pokožku a sliznicemi.

Všichni ti, kterým přítomnost chlóru ve vodě z nějakého důvodu vadí, pak mohou sáhnout po přípravcích kyslíkové anebo bromové chemie.
Přípravky bromové chemie jsou na trhu novinkou, která si postupně sbírá své příznivce, a je vhodná především do oteplených vod, díky dobré stabilitě aktivní látky v teplé vodě.

textura

Rozhodně vás nezklamou ani léty osvědčené přípravky kyslíkové chemie, mezi kterými se těší největší oblibě kyslíkové tablety https://www.chlorito.cz/kyslikove-tablety.

Kyslíkové tablety jsou jednosložkové pevné přípravky pro údržbu bazénové vody, na kterých je velice lákavé jejich snadné použití – stačí vhodit potřebný počet tablet do bazénu anebo je vložit do dávkovače a už nic víc řešit nemusíte. Aktivní kyslík si hravě poradí s veškerým nežádoucím znečištěním a nezanechá po sobě žádný nepříjemný zápach.