Všichni to známe. Každodenní brzké vstávání doprovází strach z toho, že mi šéf opět vynadá, jelikož jsem došel pozdě kvůli dopravní zácpě. Poté následuje pár hodin práce, která mě nebaví, doprovázená prosbami, aby se čas zrychlil a přišla obědová pauza. Po nekonečném ránu následuje vysněná polední přestávka, která spočívá v zakousnutí bagety z místního bufetu, popřípadě, v tom lepším případě, královská hostina v podobě dvouchodového menu ze závodní jídelny. Poté následuje druhá polovina pracovní doby, ve které se, pro změnu, modlíme ke všem bohům, aby už přišel její konec. Z práce dojedeme v pět hodin večer a s posledními zbytky sil se nezmůžeme na víc než udělat si něco k večeři, tu si vychutnat u televizních novin, chvíli si odpočinouta následně s bezradným pocitem toho, že nás zítra celý tenhle kolotoč čeká znovu, jít spát.
 spoření peněz
Ptáte se, jak se takového nekonečného životního koloběhu vymanit? Odpověď je velice snadná a pravděpodobně ji Vy sami znáte už dlouho. Vydejte se na svou vlastní cestu. Nehledě na to, že život na volné noze skrývá výhody, jako třeba rozvrhnutí své vlastní pracovní doby, nebo znásobení svých výdělků, podnikání se může stát Vaším dlouho hledaným smyslem života.  
 
Jak ale začít, když nemáte téměř žádné úspory? Jsou dva způsoby a oba dva mají své pro a proti. První z možností je půjčit si peníze. Pokud půjčka proběhne ve váš prospěch, máte rychlé prostředky ke zrealizování svého nápadu. Nevýhoda se skrývá v tom, že pokud váš plán nevyjde podle vašich představ, zůstane vám na krku doživotní splátka s krásným úrokem k tomu.
Druhým, řekněme jistějším, způsobem je tzv. aktivní spoření. Jde v podstatě o to, přeměnit každou vydělanou korunu na vašeho zaměstnance tím způsobem, aby vydělával další koruny a tím pádem tvořil další zaměstnance. Smysl je v tom, dávat veškeré příjmy do aktiv, nikoliv pasiv. To znamená oprostit se od kupování věcí, které ztrácí hodnotu a začít shromažďovat ty, které hodnotu nabývají. Může jít o nemovitosti, dluhopisy, akcie, kryptoměny, opce či jiné prostředky a předměty potřebné k realizaci podnikatelského záměru. Snažte se, aby vaše aktiva převyšovaly, nebo se minimálně rovnaly pasivům. Toho docílíte jedině tím, že snížíte vaše výdaje na minimum a kromě části potřebné k přežití je budete směrovat do aktiv.
 práce v továrně
Vydat se na volnou nohu vyžaduje značnou dávku trpělivosti, úsilí a hlavně dobrý nápad. Pokud existuje něco, v čem vynikáte a dá se to přeměnit na business, je vhodné pokračovat touto cestou, jelikož už nebudete nováčci. Pokud ne, zkuste se zamyslet, čím byste mohli obohatit trh. Pokud vás nic nenapadne, internet je plný inspirace. Na závěr je potřeba zdůraznit, že úsilí budete vyvíjet celý život. Pokud ho ale nevyvíjíte na budování vlastního snu, pravděpodobně ho vyvíjíte na budování snu někoho jiného.