Tyto nápady se mohou zdát na první pohled bláznivé, ale opravdu fungují. Spousta z nich využívá lenosti svých zákazníků a slibuje jim, že těžkou práci odvedou za vás. Vy jen „sklidíte ovoce“. Z nápadů níže se můžete inspirovat a třeba založit vlastní podnik, které vám přinese jak radost, tak i kýžené finance.

Kočičí kavárna

Broken Dolls Need TLC

Máte-li panenku, kterou jste milovali v dětství, a která už nevypadá zrovna nejlépe, je tahle firma to pravé pro vás. Jedná se totiž o „nemocnici pro panenky“. Stačí sem svou panenku přivést, nebo poslat a zkušený odborník se postará o to, aby z nemocnice odešla jako nová. Provede potřebné opravy a vrátí panenku do původního stavu. Vyřeže nové náhradní díly, vymění je nebo zrenovuje. Dokonce přešije i šaty, ve kterých panenka je.

Možná to bude překvapením, ale tento typ „panenkovských nemocnic je poměrně stará záležitost. Jedna z nejstarších byla zřízena již v roce 1830 v Lisabonu. Nejúspěšnější takovou nemocnicí je Doll Hospital and toy Solider Shop, v Michiganu, USA, funguje už asi 60 let.

Kuře k pronájmu

Vlastnit kuře je vynikající věc. Jaký jiný mazlíček vám dokáže udělat snídani? Bohužel chov drůbeže má i své mínusy, a ty není každý schopný akceptovat. Musíte totiž zajistit krmení, poklízení a také se připravit na neustálé kvokání. Pro ty, kteří chtějí mít vlastní vejce, ale nechtějí trávit svůj čas uklízením po drůbeži, je určen pronájem kuřete. Takovou službu nabízí americká rodinná farma Belbeck’s farm. Nabízí kompletní balíček pro chov slepic, od krmiva až po podporu při chovu. Můžete se také zúčastnit programu, kde vás naučí, jak si vychovat vlastní slepice rovnou ze skořápky.
Slepice s kohoutem

Kočičí kavárny

Všichni dobře vědí, že trávení času se zvířaty je uklidňující a dává člověku pocit štěstí. Pokud ovšem nemáte možnost vlastnit zvíře, můžete využít služeb kočičí kavárny.  Je to místo, kde se kočky svobodně pohybují a vy si můžete sednout, dát si svou oblíbenou kávu, pozorovat jejich klidný odpočinek nebo si pohrát s malými koťaty, či se nechat unášet jejich vrněním.

Tento druh podniku je obzvláště oblíbený v Japonsku a na Tchaj-wanu, a to natolik, že je nutné si udělat rezervaci.