Skoro všichni z nás jdou se žádostí o hypotéku do banky. Jenomže abychom si mohli splnit sen o vlastním bydlení a hypotéku, o kterou žádáme, jsme získali, musíme nejdříve projít všemi kritérii. Nejdůležitější je bonita klienta pro získání hypotéky, protože banka chrání sebe samotnou. V první řadě musíte dokládat příjmy a taky půjde vaše jméno dohledat v registru dlužníků. Bohužel toto může někdy pro někoho znamenat konec.

euro bankovky

Nemusíte být velký dlužník, abyste se dostali do registru dlužníků. Může stačit jen malý problém a zavřete si dveře k nabízeným finančním produktům s hypotékou v popředí. Jenomže určitě si kladete otázku, jak si pořídit vlastní bydlení bez finanční pomoci banky? Jen málo z nás si může nemovitost pořídit v hotovosti. Jestliže jste neobstáli v bance, nezoufejte, protože jestli nechcete, nemusíte být odkázáni na život v podnájmu. Tuto situaci může vyřešit nebankovní hypotéky bez registru, protože ty mají lepší podmínky pro získání hypotéky.

nová kuchyň

Hypotéka bez registru

Princip této hypotéky je takový, že poskytovatel nenahlíží do registru a ani nechce doložit, jaké máte příjmy. Hypotéku můžete získat i tehdy, když máte exekuci. Další výhodou takovéto hypotéky je to, že není tolik papírování, jako je tomu u běžné hypotéka a ještě má kratší dobu vyřízení. Není totiž potřeba dokládat důvody a s ním spojené další podklady, proč o hypotéku žádáte. Podobná je taky americká hypotéka, která je taktéž beúčelová. Výhodou je, že taky můžete tento typ hypotéky splatit dříve a to bez sankčních poplatků. Hypotéku bez registru můžete využít úplně na cokoliv. Můžete jí využít na koupi domu, bytu či rekreačního objektu, dále jí můžete využít i na refinancování hotovky, kterou v současné době máte či jí lze využít na rekonstrukci nebo koupi spotřebního zboží. Někdo jí zas může využít na splacení exekucí či ke konsolidaci nevýhodných půjček.