Jestli i vy patříte k těm lidem, kterých trápí věčné vykašlávání a dráždivý kašel, který však není příčinou nemoci, měli byste zpozornět a zamyslet se nad tím, jestli váš životní styl do značné míry neovlivňuje to, co ho má na svědomí. Pokud kašlete často, pořád nebo více než ostatní, může za to i to, jaký život vedete a prostředí, ve kterém dýcháte.
sprej na astma

Jako kuřák… byste měli zvolnit

V případě, že jste kuřák, je nástup kašle dost velkým znakem toho, že kouříte až příliš. Vaše plíce se brání škodlivinám, které do sebe vdechujete tím, že se je snaží vyloučit v podobě kašle a hlenu. Nejvhodnější volbou by bylo, kdybyste přestali kouřit úplně. To vám řekne každý doktor, ale i všímavý člověk, který je s vámi denně ve styku a vidí váš problém. Pokud se však tohoto zlozvyku nemůžete vzdát, omezte alespoň množství cigaret na polovinu toho, co doposud.
bílé tabletky

Astma nikdy nepodceňujte!

Astma je nemoc, která si žádá přítomnost lékaře. Když jste astmatik, s velkou pravděpodobností vás rozdráždí ke kašli i nepatrná známka jiného vzduchu nebo změna ročního období.
Kromě klasické medicíny a návštěv u lékaře, byste si domů měli pořídit čističku vzduchu, která vás kašle zbaví – alespoň z pohodlí domova. Co se týče vzduchu, nemusí se vám zdát až tak nevhodný, ovšem taková čistička vám ukáže, že se šeredně mýlíte. Ta totiž vyčistí vaše prostory natolik, že to vaše plíce okamžitě poznají a váš kašel ustoupí.

Zaměstnání, které vám vynáší, ale i škodí

Ne každé zaměstnání zahrnuje sezení v kanceláři nebo přítomnost zdravého životního prostředí. Existují i pracovní pozice, ve kterých lidi přichází do styku s bakteriemi, smogem, chemikáliemi a toxickými prostředky, které vypouští do ovzduší velké množství výparů, které vám a vašim plícím škodí. Pokud patříte mezi lidi, kteří mají to štěstí, že mají práci, ale to neštěstí, že právě ne zdravotně vyhovující, zvažte kvůli vašemu zdraví a kašli, jestli byste neměli požádat o přesun na jinou pozici nebo úplnou změnu zaměstnání.