V dnešním světě má žena mnoho úloh. Mnohé ženy pak mají, dá se říci funkci kumulovanou, kdy jsou zároveň ženami, milenkami, manželkami, matkami i pracujícími ženami. Skloubit část nebo všechny tyto funkce dohromady je velmi náročné. Žena musí během dne přepnout mezi mnoha programy.
lékařka s rouškou
Dá se říci, že většina žen jsou dobrými manažerkami svého života, jinak by nebyly schopné vše toto zvládnout, a to často s úsměvem na rtech. Je pravda, že některé ženy se sice snaží, ale zvládání takového náročného programu jim často ubírá na tělesném nebo psychickém zdraví. Aby se tto nestalo, na co si máme dát pozor? Poslechněte si několik dobrých rad.
šatičky s křidýlky

Jak být zdravou ženou dneška?
1/ Je třeba si dobře zorganizovat denní plán, abychom nedělali zbytečné věci, neběhali po městě tak, že si zbytečně zacházíme a ztrácíme čas.
2/ Chod domácnosti rozdělíme mezi sebe, manžela a děti. Každému přidělíme úkol, který zvládne.
3/ Zorganizujeme několik velkých nákupů do měsíce, na kterých se bude podílet celá rodina
4/Úklid domácnosti si plánujeme na určitá data tak, aby se nesetkával s jinými prácemi a snažíme se, aby drobné úklidové práce vykonali členové rodiny v předstihu. My se staráme o komplexní úklid bytu.
5/ Vyčleníme si dny, kdy se budeme věnovat pouze dětem, uděláme jim pestrý program nebo se s nimi učíme.
6/Dbáme, aby některé večery mohly být pouze pro nás a partnera. Je to důležité pro zdraví našeho partnerství. A o vztah je potřeba pečovat.
7/Hledáme si takové zaměstnání, aby nám nebránilo v rodinných povinnostech a měli jsme radost do něho chodit. Snažíme se skloubit potřebu pracovat s potřebami domácnosti a dětí tak, abychom si udrželi duševní zdraví a byli šťastné.
8/ Nezapomeneme si vyčlenit prostor i na vlastní odpočinek jen pro sebe.
9/Naučíme se využívat služby, které lze nasmlouvat a které nám pomohou s údržbou domu nebo bytu.