Důležitost prezentace na internetu je veliká. Na webu je několik tisíců různých stránek na dané téma, obchod, službu či výrobek, takže již není tak úplně jednoduché dostat se do popředí a být viděn. To je také důvodem, proč vzniklo a dnes již existuje několik desítek (a možná již i stovek) společností zabývajících se tématem optimalizace pro vyhledávače. Jiným slovem zabývajících se problematikou SEO.

co je seo

Ale ze všeho nejdřív si pojďme říct – Co je SEO? Jedná se o zkratku tří slov Search Engine Optimization, což by se dalo přeložit jako optimalizace pro vyhledávače. Samotný obor ale zahrnuje více než to – jedná se o jednotlivé aktivity zaměřená na získání patřičné návštěvnosti daného webu prostřednictvím neplacených výsledků vyhledávání. Jde o to, aby se zadáním klíčového slova do vyhledávače zobrazil váš web co nejvýše. Mnoho lidí se totiž zpravidla při vyhledávání vůbec neobtěžuje přecházet na druhou stránku, natož pak ty další.

seo-411385_1280

Co udělat pro to, aby z hlediska SEO byly vaše stránky kvalitní?

  1. Být přátelský k vyhledávačům (search engine frienly)

Jinými slovy jde vlastně o to, aby vyhledávače byly schopny lehce najít a navštívit vaši stránku. V tomto ohledu je třeba robotům, které mají za úkol prohledávat internet (tzv. crawlers) usnadnit toto vyhledání a také přístup.

  1. Kvalitní a zajímavý obsah pro daná témata

Když už se lidem začne vaše stránka zobrazovat, měla by reprezentovat. Vše, co se na ní objeví by mělo být relevantní, kvalitní a zajímavé, aby pro vás potenciální klienty zaujal a tím pádem jim zabránil v odchodu ke konkurenci. Pouze hodnotný a přínosný obsah bez gramatických chyb zajistí dojem profesionality a skutečné kvality, kterou lidé od nakupovaných věcí očekávají.

  1. Autorita a důvěryhodnost

Autorita se získává prostřednictvím odkazů z co nejvíce webových stránek, nejlépe těch, které samy disponují velkou dávkou autority. Důvěru zase získáte tím, že se budete držet jistých pokynů vyhledávačů a získávat odkazy z dalších dostatečně důvěryhodných zdrojů.